Thai Masajı Faydaları

Thai masajının büyüleyici faydalarına şahit olmak ve vücudunuzda hissetmek istermisiniz? İstanbul Thai masajı yapan masöz bayan ilanlarını inceleyebilirsiniz.
Thai masajı, tıp uzmanı bir doktor tarafından keşfedilip geliştirilen bir masaj türüdür. Stil, Ayurvedik tekniklerin Çin tıbbı gelenekleri ile bütünleşmesine yol açan Tayland'a yöneldi. Başlangıçta, Tay masajı, Tayland tıbbının bir parçası olarak keşişler tarafından uygulanmıştır. Tipik olarak, Thai masajı diğer formlardan daha zordur, bu da onu daha enerji verici kılar. Ayrıca, Tayland yoga masajı olarak da adlandırılır, çünkü masaj terapisti, kasları yoga benzeri hareketlerle manipüle etmek için ellerine ek olarak kollarını, dizlerini ve ayaklarını kullanabilir. Bazı masaj terapistleri ayrıca seanslar sırasında akupunktur kullanabilir. Diğer masaj türleri gibi, Tay masajının da hem fiziksel hem de zihinsel / duygusal yönden birçok faydası vardır. Bu faydaların bir kısmı, yalnızca bir seans seansından sonra yaşanabilirken, diğerleri çoklu, düzenli seanslardan sonra belirginleşir. En büyük yararlardan biri de ondan gelen rahatlamadır. Çok sayıda araştırma masaj yaptıranların daha rahat olduğunu ve birçoğunun bir rahatlama biçimi olarak masaj istediğini göstermiştir. Bu, aynı zamanda rahatlatıcı olan, yoga masajına benzer Tay masajlarının elementleri ile eşleştirildiğinde, Tay masajının en gergin kişinin bile rahatlama bulmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, Thai masajı stresi azaltmak için mükemmel bir yoldur. Stres vücut ve zihin üzerinde uzun vadeli ve ciddi etkiler yaratabildiğinden, stresi hafifletmek için Tay masajı kullanmak genel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Thai masajında ​​yer alan derin doku manipülasyonu nedeniyle, diğer bir fayda vücuttaki dolaşımın artmasıdır. Masajın fiziksel dokunuşu kan akışını arttırır ve dolaşımınız arttığında ve kan akışını iyileştirdiğinizde, kan ve oksijen vücudunuza daha etkili bir biçimde girerek genel sağlığınızı iyileştirir. Thai masajı tam vücut masajıdır. Masaj terapisti vücudunuzu yoga benzeri pozisyonlarda ve hareketlerde hareket ettirdiğinden, düzenli Thai masajı esnekliğinizi ve hareket alanınızı da artırabilir. Bu, özellikle bir yaralanma veya hastalığın ardından doktor onaylı bir rehabilitasyon programı sırasında yardımcı olabilir. Thai masajı diğer masaj türlerinden daha titiz olduğu için, daha canlandırıcıdır. Bunun yararı, masaj seansınızdan daha enerjik hissederek uzaklaşmanızdır. Bu aynı zamanda stres ve artan dolaşımın hafifletilmesinin bir yan etkisidir, ancak artan enerji işyerinde yavaş öğleden sonraları atmak gibi hayatınızın diğer alanlarında da size yardımcı olabilir. Thai masajı seansı için karar vermeden önce, aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır. Sağlığını korumak için bu tür masajlardan kaçınması gereken bazı insanlar var. Bu insanlar şunları içerir:
Kan pıhtılarına eğilimli olanlar, seans sırasında pıhtılaşma riski nedeniyle. 
Ameliyattan iyileşenler. 
Kemoterapi veya radyasyon tedavisi almış olanlar. 
Hamile olan veya kalp hastalığı olan kadınlar Tay masajı yapmadan önce doktorlarına danışmalıdır. Ek olarak, doğrudan çürükler, tümörler, karın fıtığı, iltihaplı cilt, iyileşmemiş yaralar veya yakın zamanda oluşan kırık bölgeler üzerinde masaj yapılmamalıdır.
Ek olarak, masaj seansınızı gereksinimlerinize ve sahip olabileceğiniz kısıtlamalara göre ayarlamak için masaj terapistinizin ilgili tıbbi ve sağlık geçmişinizi bildiğinden emin olmalısınız. Tay masajı, İsveç masajı gibi diğer popüler masaj formlarından çok farklı bir formdur. Daha titiz ve yoğundur, ancak bu nedenle, Thai masajı, Taylandlı bir masaj terapisti ile düzenli seans rezervasyonu yapanlara inanılmaz yararlar sağlar. Rahatlamak, stresi azaltmak ve esneklik ve enerji seviyenizi artırmak istiyorsanız, Thai masajı tam olarak cevap olabilir.

7/16/2019