Stres ve ağrıyla mücadele için etkili çözüm Masaj!

Stres ve ağrı sorunları yaşayanlar için en etkili çözümleri ve masajın stres ve ağrıya karşı etkilerini paylaştık.
Stres ve ağrı sık sık vücudumuzda görülen bir ikilidir. Stresliyken, vücudumuzun farklı kısımlarını bir strese karşı tepki olarak kasmaya ve zorlamaya meyilliyiz, tıpkı kavga etmeye hazırlanan bir boksör edasıyla. Çok sık sık stresli olduğumuzda omuzlarımızı kulaklarımıza kaldıracağız ya da çenemizi ya da yumruklarımızı sıkıştırabiliriz. Durumun kötüye gitmemesi için, stres altındayken vücudumuz bizi daha da gergin yapan hormonları serbest bırakır ve kendini korumaya alır. Fakat bu hormonların çok fazlası vücudumuz için farklı sorunlar yaratabilir. Tehlike ile karşı karşıya kaldığımızda olduğu gibi acil durum eylemleri için tasarlanmışlardır. Ancak sürekli veya düzenli bir stres hormonu salınımı vücudunuzu ve zihninizi baskı altında, iltihaplanma, halsizlik ve hastalık yaratacak. Strese verdiğimiz tepkiler normaldir, ancak uzun süreli stres genellikle vücudumuzda yorgun kaslar, sıkı bantlar ve budaklar ve belki de baş ağrıları veya daha fazla kronik kas ve eklem ağrıları ile sonuçlanır. Stresin ayrıca yüksek tansiyon ve kalp hastalığı gibi kritik hastalıkları tetiklediği de öngörülmektedir.
Vücudunuzda ağrı yaşıyorsanız, uzun süreli stres yanıtından dolayı acı çekme ihtimaliniz yüksektir. Ağrı kesicilere ulaşmak yerine, yiyecekleri veya semptomları hafifletmek için maddeleri rahatlatmak yerine, stresinizin ve ağrınızın altında yatan nedenlerini tedavi etmemize yardımcı olabileceğimize bakalım. Germe, nefes alma egzersizleri, meditasyon yapma, daha fazla fiziksel egzersiz yapma, kafeini azaltma ve iyileştirici ve derin doku masajı gibi düzenli vücut çalışmaları yaptırmayı içeren birçok etkili şey vardır.
Birinin vücuduna ve iyiliğine bakmak söz konusu olduğunda, birçoğumuz uçurum senaryosunun altındaki ambulansı arama kategorisine gireriz. Başka bir deyişle, çok az önleme ve bakım işi yaparız ve yalnızca çok kötüye gittiğinde yardım ararız.
Masaj, ağrı ve stresten şikayetçi olanların semptomlarını büyük ölçüde iyileştirme yeteneğine sahip olan ancak aynı zamanda vücudunuzun strese karşı hazırlıklılığını ve yanıtlarını artırarak önleyici bir bakım çözümü olarak da işlev gören şaşırtıcı yüzyıllarca devam eden terapilerden biridir.
Düzenli bir masaj dolaşımı, kas tonusunu, hormon dengesini, ağrı semptomlarını ve rahatlamayı iyileştirir.

7/11/2019