Sandalye Masajının 5 Etkili Faydası

Sandalye masajı ayaküstü veya ofislerde mobil masözler tarafından yapılan bir masaj türüdür ve sıkça tercih edilir. İşte sandalye masajının şaşırtıcı faydaları.
Sandalye masajı basit ve etkisiz bir masaj türü gibi gözükse de sadece size kendinizi iyi hissettirmekle kalmaz aynı zamanda ruhunuzu da dinlendirir. İşte sandalye masajının bazı faydaları:
1. Sandalye masajı diğer tür masajlar gibi stresi azaltır. Sandalye masajı vücutta ağrı ve stresi azaltan kimyasal değişiklikler yaratır. 
2. Sandalye masajı bağışıklığınızı ve vücut direncinizi güçlendirir. Stres altında vücudunuz kortizol üretir ve bu da bağışıklık sisteminiz için önemli hücreleri öldürür. Masaj, beyaz kan hücrelerini vücuttan dolaştırır ve kortizol üretimini azaltır.
3. Sandalye masajı kan basıncını düşürür.
4. Sandalye masajı teknikleri: Bir masaj tekniğini diğerinin üstün kılan veya destekleyen bir kanıt yoktur. Masaj esnasında yapılan baskı geçici bir girinti yapmak için yeterli olduğu sürece, işi yapıyor ve masaj etikisini gösteriyor demektir. Masajın sandalye de veya masaj yatağında olmasının çokta bir farkı yoktur.
5. Kendi kendine sandalye masajı. Ön koldaki tendonları esneterek hedeflemek, bilgisayardaki uzun saatlerdeki ağrı ve rahatsızlığı giderir. Ayrıca aktif tendonları kullanarak bu tendonları germek de bu bilgisayar kullanırken yorulan kaslarınıza yardımcı olacaktır

7/22/2019