Refleksoloji Masajının Faydaları

Refleksoloji masajı ayaklardan başlar fakat etkisi tüm vücuda yayılır, faydası kanıtlanmış en etkili masaj çözümü olan refleksoloji masajının faydalarını inceleyin.
Hayat stresli olabilir. Ancak, bilmeniz gereken refleksoloji masajı ile bir çok rahatsızlığınıza çare bulabilirsiniz. Çoğu zaman sırt veya omuz masajından daha fazlasına ihtiyacınız vardır. Alternatif en iyi seçenek refleksoloji masajı. Ayaklarınızdaki (ve ellerinizle ve kafanızdaki) belirli refleks noktalarına baskı uygulayarak yapılan bu masajın sayısız yararı vardır.
Refleksoloji masajı anında kasları gevşetir.
Refleksoloji masajının faydalarından biri ayaklardaki binlerce sinir uçunu uyarmasıdır. Ayak tabanınızın altındaki belirli noktalara masaj yapmak bir karıncalanma ve vücudunuzdan gelen gerginlik ile sonuçlanabilir. Kaslar genellikle kötü duruştan, tekrarlayan hareketlerden ve hatta fazla kilolu olmaktan ve birkaç kilo kadar taşımaktan zorlanır. Bazı durumlarda, kas ağrısı geçici sakatlığa neden olacak kadar şiddetlidir. Başlangıçta boğaz kaslarını hafifletmek için ilaç almayı tercih ederken, ağrı kesicinin aşınmasından sonra ağrı tipik olarak tekrar ortaya çıkar. Düzenli refleksoloji seansları sırasında, sonuçlar hemen ve uzun zamandır devam ediyor; toksin dolu ilaçların aksine, refleksolojinin yan etkisi yoktur! Kas gerginliğini gidermek için doğal, bütünsel bir yaklaşım.
Refleksoloji masajı esnekliği ve hareket alanını geliştirir.
Bir kişi kasıtlı olarak çalışmaya devam etmeden ve sürekli bir hareket halinde kalmaya devam ederken, eklemler gerilebilir, kaslar zayıflayabilir ve hareket aralığı azaltılabilir. Buna, yerleşik bir yaşam tarzı ekleyin ve kas stimülasyonu azalır, bu da doğal germe yeteneğini sınırlandırır. Gevşemiş kaslar, bağların gerilmesine izin vererek esnekliği ve hareket alanını iyileştirir. Dansçılar ve sporcular kaslarını gevşetmek için refleksoloji kullanır, böylece esneklik ve daha geniş bir hareket alanı sağlanır. Refleksoloji, sırayla vücuttaki kilitli kanalların engellenmesine yardımcı olan belirli sinirleri hedefler. Bu sadece atletik performansı arttırmaz, aynı zamanda günlük aktiviteleri gerçekleştirirken yaralanmaları önler.
Refleksoloji masajı stresi azaltır.
Bu, refleksolojinin en belirgin yararıdır. Stres azaltma, özellikle kasları gevşetmek için ağrısız, tekrarlayan ve sert hareketlerle anahtar sinirlere masaj yaparak elde edilir. Bu, stresin neden olduğu baskıyı ortadan kaldırır ve aynı zamanda zihni temizlemeye yardımcı olarak sakin ve stresli hissetmenizi sağlar. Refleksoloji, sinir sistemini rahatlatarak sakin bir zihinsel dengeyi teşvik eder. Ayak masajı beyinde “iyi hissetme” hormonlarını serbest bırakır ve genel bir rahatlık duygusu yaratır.
Refleksoloji masajı kan dolaşımı iyileştirir.
Masaja benzer refleksoloji, kan akışını artırarak dolaşımı iyileştirir. Ayaktaki spesifik sinirler, kalp fonksiyonunu artırmak için uyarılır. Sırayla, kalp daha verimli bir şekilde pompalanır ve böylece arterlere kan beslemesi artar. Ayrıca, oksijene edilmiş kanı kalbe geri getirebilen damarlardaki kan akışını arttırır. Dolaşım hızının arttırılması, böbrek ve beyin gibi hayati organlara, dolayısıyla diğer fiziksel yararların yanı sıra böbrek ve merkezi sinir sisteminin işlevini geliştiren artan oksijen arzı ile sonuçlanır.
Refleksoloji masajı bağışıklık sistemini geliştirir.
Refleksoloji masajı, vücut sitotoksik kapasitesini arttırdığı ve böylece daha iyi bir bağışıklık sistemini teşvik ettiği kanıtlanmıştır. Refleksoloji aynı zamanda vücudun doğal öldürücü hücrelerini de arttırır ve vücudun önemli organları besleme yeteneğini doğal olarak artırarak bakteri ve enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur.
Refleksoloji masajı sinir fonksiyonunu uyarır.
İnsan ayaklarında 26 kemik, 33 eklem ve binlerce sinire bağlı 100'den fazla tendon ağı vardır. Refleksoloji, ayaklarda 7000'den fazla siniri uyarır, sinir yollarının açılmasını ve temizlenmesini harika şekilde teşvik eder. Geleneksel olarak, Çinli terapistler sinirlerin uyarılmasını akupunktur ve (hatta Qi Gong uygulaması) kötü çi'nin uzaklaştırılmasına bağladılar; Batı medeniyeti, toksinlerin uyarıcı faktör olarak uzaklaştırılmasını önermektedir. Her ikisi de haklı. Sinirler beyine impuls iletir ve organlara verilen yanıtları iletir. Uyarılmış bir sinir fonksiyonu, daha çevik tepkilere yol açan optimize sinir fonksiyonunu teşvik eder.
Refleksoloji masajı ağrıyı azaltır.
Refleksoloji masajı ağrıyı azaltmak için etkili bir şekilde kullanılabilir. Artrit, migren ve fibromiyaljinin neden olduğu ağrıyı tedavi etmek için uzun zamandır kullanılmaktadır. Ayrıca, ameliyat sonrası cerrahi rehabilitasyon ve yaralanmadan sonra rehabilitasyonla başa çıkmada yardımcı olması tavsiye edilir. Kanser hastaları, refleksoloji seanslarının kemoterapinin neden olduğu bulantı tedavisine derinden yardım etmeye yardımcı olduğunu düşünüyor. Emekli kadınlar veya şiddetli adet krampları yaşayanlar da bu teknik nedeniyle ağrıyı azaltır. Son olarak, refleksoloji kronik sırt ve boyun ağrılı hastaların tedavisinde etkili olmuştur.
Refleksoloji masajı enerjiyi arttırır.
İşinizden ve kişisel hayatınızdan zevk almak için ekstra doğal enerjiyi kim ister? Refleksoloji masajı, sistemin optimum kapasitede performans göstermesini sağlayan vücut ve sinir fonksiyonlarını iyileştirir. Rahat ve stressiz bir birey doğal olarak daha enerjiktir ve daha iyi performans gösterir. Birinin enerjisi artırıldığında, çalışmayı ve daha çok oynamayı daha kolay (ve daha eğlenceli) yapar. Refleksoloji, aktif bir yaşam tarzını teşvik edecek yenilenmiş, yenilenmiş, yenilenmiş ve canlanmış bir ruhu deneyimlemenizi sağlayacaktır.

7/17/2019